Lille voor beginners

Veel reismagazines en tijdschriften spreken over Lille als het Parijs van het noorden. Deze naam vinden wij niet heel erg gelukkig gekozen, niet dat lille in schoonheid onderdoet voor Parijs, maar vooral omdat er in de stad zoveel Vlaamse invloeden te vinden zijn. De meest VLaamse stad van frankrijk zou daarom misschien een betere bijnaam zijn. Lille is de ideale mix van Parijs, Antwerpen en Gent. De vroegere Graven van Vlaanderen hebben er hun sporen achtergelaten en een duidelijke stempel op de stad gedrukt. Veel van de historische gebouwen hebben door de eeuwen heen een Franse uitstraling gekregen, maar toch blijft Lille een onmiskenbare Vlaamse stad.
Lille is de hoofdstad van Frans-Vlaanderen, van de regio Nord-Pas-de-Calais en van het Noorderdepartement. Omdat het de grootste stad binnen dit deel van Frankrijk is, heeft Lille een belangrijke regionale functie. Samen met de steden Roubaix, Villeneuve-d’Ascq en Tourcoing vormt Lille een agglomeratie van bijna één miljoen inwoners. Wanneer je de Vlaamse steden net over de grens bij op zou tellen, zou het aantal inwoners nog een keer verdubbelen.

Lille in één dag

Heb je slechts één dag in Lille en wil je zoveel mogelijk uit je dag halen; neem dan eens een kijkje op in12uur.nl. Op deze website delen we ervaringen van onze dag in Lille. Natuurlijk is een dag veel te kort om alles van de stad te zien en te bezoeken, maar een groot deel van de highlights in de stad is goed te doen op een dag. Gebruik onze ervaringen in Lille om je eigen dagen in de stad samen te stellen. Via een duidelijke tijdlijn en een groot aantal foto’s hebben we geprobeerd om een goed beeld van de stad weer te geven.

Kunst en de highlights van Lille

Stedentrip Lille

Lille is de ideale bestemming voor een weekendtrip dicht bij huis. Deze prachtige Franse stad ligt op slechts enkele uren rijden van Nederland. Tijdens een bezoek aan de stad zal je jezelf geen moment vervelen. De stad heeft meer dan genoeg te bieden om je een weekend bezig te houden. De ideale invulling van een citytrip aan Lille is op zaterdag de oude stad met zijn prachtige oude gebouwen bezoeken en op zondag een bezoek aan een van de vele musea.
Als je veel plaatsen gaat bezichtigen waarbij gebruikmaakt van het openbaar vervoer, is het aan te raden om een ‘Lille City pas‘ te kopen. Hiermee krijg je gratis toegang tot het openbaar vervoer. Ook zijn en groot aantal musea gratis te bezoeken. Als je de stad bezoekt tijdens een droge zonnige dag mag een bezoekje aan de gratis gemeentelijke dierentuin niet ontbreken. In de weekenden zijn veel restaurants druk bezet. Het is  aan te raden om tijdig een tafeltje te reserveren, tenminste als je zelf wilt bepalen waar je gaat eten.

Euralille

Eten & drinken

Wie van lekker eten houdt zit in Lille op het goede adres. Er is hier een goede mix te vinden van kleine exclusieve restaurants en grotere doorsnee restaurants. Natuurlijk zijn er genoeg pizzeria’s, friettenten en döner-kebabzaken te vinden, maar de meeste restaurants in Lille hebben een de traditionele Franse keuken. In de buurt van de Grande Place en in de wijk Vieux Ville vind je de meeste restaurants. Hier zijn naast restaurants meerdere gezellige ontbijt- en lunchbistrootjes te vinden. Hier kan je tijdens een wandeling door de stad weer even opladen.
In Lille wordt in tegenstelling tot veel andere plaatsen in Frankrijk voornamelijk bier gedronken. In de meeste gevallen gaat het om Belgische speciaalbieren. In bijna in elke kroeg of restaurant zijn er verschillende speciaalbieren te verkrijgen. In sommige gevallen zelfs van de tap. Veel kroegen kom je echter niet tegen in Lille. Er zitten voornamelijk restaurants waar de inwoners van de stad pas laat gaan eten en soms nog uren natafelen. In sommige restaurants gaan op een bepaalde tijd de tafels en stoelen aan de kant zodat er een kleine dansvloer ontstaat.

Eten & drinken

Overnachten in Lille

Lille ligt voor de meeste Nederlanders dichtbij genoeg om “even” heen en weer te rijden. Toch loont het de moeite om dit niet te doen. De stad is te mooi en heeft te veel bezienswaardigheden voor een bliksembezoek. Boek een charmant hotelletje in het oude centrum van de stad of in het hypermoderne designhotel Euralille. De meeste hotels in Lille bevinden zich in het oude centrum van de stad in de buurt van de Place du General de Gaulle. Dit is op loopafstand van de meeste toeristische bezienswaardigheden.

In het oude centrum van Lille staat het “Best Western Grand Hotel Bellevue” goed aangeschreven. Dit hotel heeft nette grote kamers met een ouderwetse uitstraling. Het designhotel “Up” staat tevens erg goed aangeschreven. Wie in de buurt van het station wil slapen doet dit het beste in “Hôtel Barrière Lille” waar je een prachtig uitzicht heb over de wijk Euralille.

Heb je liever iets bijzonders, dan kan je overnachten in een oud klooster genaamd “Hotel Couvent des Minimes“. Dit voormalige klooster is geheel gerestaureerd en ligt aan de oude haven van Lille niet ver van de citadel.
Wie wat minder te besteden heeft kan overnachten in de jeugdherberg “Auberge de Jeunesse Lille“. Volgens recensies is het er vies en onhygiënisch, zijn er bloed- en zweetvlekken op de matrassen, stinkende douches en is het personeel erg onvriendelijk. Om deze reden is een verblijf hier niet aan te raden. Nadat de jeugdherberg een nieuw pand kreeg zijn de recensies lovend en is het de perfecte plaats om de nacht door te brengen voor een klein prijsje.

De beste hoteldeals in Lille vinden?
Vergelijk de prijzen van alle hotels in Lille op Trivago.nl

Opmerkingen?

We doen ons best om de informatie op www.lillevoorbeginners.nl zo accuraat, eerlijk en actueel mogelijk te houden. Toch kan het gebeuren dat er een foutje insluipt of er iets veranderd is wat we nog niet op deze site vermeld hebben. Opmerkingen kunnen verstuurd worden via het contactformulier op deze website.