de dorst

zelfst.naamw. (m.)
Uitspraak:  [dɔrst]

1) gevoel dat je iets moet drinken
Voorbeeld:  `dorst hebben`
je dorst lessen  (je dorst laten ophouden door iets te drinken) `je dorst lessen met water`

2) sterk verlangen
Voorbeeld:  `dorst naar kennis`

© Kernerman Dictionaries.

Synoniemen
begeerte   dorstigheid   zucht

Spreekwoorden en zegswijzen
• een appeltje voor de dorst (=een reserve voor moeilijke tijden die mogelijk nog gaan komen)
Naar de spreekwoorden

Intensiveringen
Hoe kun je dorst krachtiger uitdrukken?
brandende dorst; dorst als een paard; smachten van dorst; versmachten van dorst;

9 definities op Encyclo
  • •behoefte aan water.
  • (dipsie) - droge mond
  • Een verhoogd dorstgevoel heet polydipsie. Dit kan worden veroorzaakt door een lichamelijk probleem, zoals bij diabetes mellitus (suikerziekte) of diabetes insipidus.
  • Toon uitgebreidere definities

    Deze woorden beginnen met dorst:
    dorst hebbendorst ledigen dorst lenigendorst lessendorstedorstendorstgevoeldorstigdorstigheiddorstigstedorstl essendorstlessendorstlesserdorstlestendorstlustdorstprikkeldorsttedorstten

    Deze woorden eindigen op dorst:
    bloeddorstgedorstuitgedorstverdorstgouddorstlest dorstaltijd dorstzynlijk uitgedorstlestendorst

    Herkomst volgens etymologiebank.nl
    dorst (behoefte aan drinken; verlangen)

    Vraag & Antwoord voor je slimme speaker
    Is het 'de dorst' of 'het dorst'?
    Het is 'de dorst', want dorst is mannelijk. Als je het aanwijst is het 'die dorst'.
    Wat betekent dorst?
    'gevoel dat je iets moet drinken' en 'sterk verlangen'
    Hoe spel je dorst?
    dorst spel je D O R S T
    Wat is een ander woord voor dorst?
    Andere woorden voor dorst zijn begeerte, dorstigheid en zucht.